Tottenhami i Mourinhos tejkalon lehtë raundin e 1/32 të Europa Leagues duke mposhtur Wolfsberg gjithashtu në ndeshjen e kthimit.

Një 4-0 finale qe hapet nga një xhevahir i Dele Alli 11’, i cili fillon aksionin duke hapur në të djathtë për Doherty dhe më pas shkon në zonë për të marrë krosin, më pas stopim dhe “biçikletë” e përsosur.

Golat e tjerë u shënuan nga Vinicius 50’ dhe 83’ dhe Bale 73’.

Edhe ndeshjen e parë Tottenham e kishte fituar me rezultatin 4-1.