U luajtën 4 ndeshje të kthimit të vlefshme 1/16 e finaleve të Conference League në orën 18:45. Kualifikohen Lazio, Anderlecht, AEK Larnaca dhe Sheriff Tiraspol.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Anderlecht – Ludogorets 2-1 [ pen 3-0] (vajtja 0-1):
F. Russo (13 ag), Y. Verschaeren (68), / Thiago (71)

Cluj – Lazio 0-0 (vajtja 0-1):

Dnipro – AEK Larnaca 0-0 (vajtja 0-1):

Partizan – Sheriff Tiraspol 1-3 (vajtja 1-0):
Q. Menig (13) / C. Badolo (22 pen), M. Diop (45+1), (47)