Kanë përfunduar ndeshjet e orës 21:00 të vlefshme për 1/16 e finaleve të Europa League. Juventusi barazon me Nantes, ndërsa fitojnë Sevilla dhe Monaco.

Ja rezultatet e plota:

BAYER LEVERKUSEN – AS MONACO 2-3:   
48’ Diaby, 59’ Wirtz / 9’ ag. Hradecky, 74’ Diatta, 90’ Disasi.

JUVENTUS – NANTES 1-1:
13’ Vlahovic / 60’ Blas

SEVILLA – PSV EINDHOVEN 3-0:
45’ En-Nesyri, 50’ Ocampos, 55’ Gudelj

SPORTING LISBONA – MIDTJYLLAND 1-1:   
90’ Coates / 77’ Ashour