Eintracht Frankfurti barazon në fushën e Salzburgut dhe kualifikohet për në 1/8 e finaleve në Europa League falë fitores në ndeshjen e parë.

RB Salzburg – Eintracht Frankfurt 2:2 (vajtja 1-4)
1:0 Ulmer (10.), 1:1 Silva (30.), 2:1 Onguene (72.), 2:2 Silva (83.)
Salzburg: Stankovic – Ulmer, Onguene, Ramalho, Vallci – Szoboszlai, Camara, Mwepu – Koita, Hwang, Daka
Frankfurt: Trapp – Abraham, Hinteregger, Ndicka – Ilsanker, Rode, Toure, Kostic – Kamada (da Costa, 73.), Sow, Silva