U luajtën sonte disa nha ndeshjet e para të 1/8 të Europa League. Manchester United barazon me një Milan që luan shumë mirë, ndërsa fitojnë bindshëm Ajax dhe Villarreal.

Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të orës 19:00.

Ajax – Young Boys 3-0
(62′ Klaassen, 82′ Tadic, 92′ Brobbey)

Manchester United – Milan 1-1
(50′ Diallo, / 92′ Kjaer)

Dinamo Kiev – Villarreal 0-2
(30′ Pau Torres, 52′ Raul Albiol)

Slavia Praga – Rangers 1-1
(7′ Stanciu, / 36′ Helander)