Përfunduan edhe 4 ndeshjet e fundit të 1/8 e Europa League. Në sfidën e madhe Manchester United eliminon Milanin. Kualifikohen lehtë Villarreal, Ajax dhe Slavia Praga.

Ja rezultatet e plota të orës 21:00:

Milan-Manchester United 0-1 (totali 1-2):
(48′ Pogba)

Glasgow Rangers – Slavia Praga 0-2 (totali 1-3):   
14′ Olayinka, 74′ Stanciu)

Villarreal-Dinamo Kiev 2-0 (totali 4-0):   
(13′, 36′ Moreno)

Young Boys-Ajax 0-2 (totali 0-5):   
(21′ Neres, 49′ (pen) Tadic)