Përfunduan ndeshjet e kthimit të orës
21:00 në Conference League. Alkmaari eliminon Lazion, kualifikohen edhe Nice, West Ham dhe Anderlecht.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Villarreal – Anderlecht 0-1 ( totali 1-2)
73’ Slimani

Az Alkmaar – Lazio 2-1 (totali 4-2)
28’ Karlsson, 62’ Pavlidis / 28’ Anderson

Nice – Sheriff Tiraspol 3-1 (totali 4-1)
30’ Laborde, 53’ Moffi, 79’ Brahimi / 55’ Tapsoba

West Ham – AEK Larnaca 4-0 (totali 6-0)
21’ Scamacca, 47’, 49’ Bowen, 65’ Mubama