U luajtën edhe 3 ndeshjet e darkës të 1/8 të finaleve të Europa League. Fitojnë në transfertë Bajer Leverkusen dhe Shakhtar Donetsk, barazon Olympiacos.

Ja rezultatet e plota të orës 21:00.

Rangers – Bayer Leverkusen 1-3:
(75′ Edmundson, / 37′ pen. Havertz, 67′ Aranguiz, 88′ Bailey)

Wolfsburg – Shakhtar Donetsk 1-2:
(48′ Brooks, / 17′ Moraes, 73′ Antonio)

Olympiacos – Wolverhampton 1-1 :  
(54′ El Arabi, / 67′ Neto)