Përfunduan ndeshjet e kthimit të orës
18:45 për 1/8 e finaleve në Europa League. Kualifikohen Juventus, Manchester United, Feyenoord dhe Sevilla.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

FENERBAHCE – SEVILLA 1-0 (totali 1-2)
E. Valencia (41 pen)

FREIBURG – JUVENTUS 0-2 (totali 0-3)
D. Vlahović (45 pen), F. Chiesa (90+5)

FEYENOORD – SHAKHTAR DONETSK 7-1 (totali 8-2)
S. Giménez (9), O. Kökcü (24), (38 pen), O. Idrissi (49), (60), A. Jahanbakhsh (64), Danilo (66) / Kelsy (87)

BETIS – MANCHESTER UNITED 0-1 (totali 1-5)
M. Rashford (55)