U luajtën sonte 7 ndeshje të vlefshme për 1/8 e finaleve të Kupës së Francës. Marseille eliminon PSG-në, kualifikohen Lyon dhe Nantes.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

Angers – Nantes 1-1 (pen 2-4)

Auxerre  Rodez 2-3

Lyon – Lille 2-2 (pen 4-2)

Paris FC – Annecy FC 1-1 (pen 5-6)

Toulouse – Reims 3-1

Vierzon FC – Grenoble 0-1

Marseille – PSG 2-1