Kanë përfunduar sonte 3 ndeshjet e fundit të vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë, kualifikohen Juventus, Lazio dhe Atalanta.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit.

ATALANTA – SPEZIA 5-2:   
10’, 12’ Lookman, 26’ Hateboer, 72’ Hojlund, 90’ ag. Ambadu / 14’ Ekdal, 38’ Verde

LAZIO – BOLOGNA 1-0:
33’ Anderson

JUVENTUS – MONZA 2-1:   
8’ Kean, 78’ Chiesa / 24’ Valot

Përcaktohen sfidat në çerekfinale:

  • Inter – Atalanta
  • Lazio – Juventus
  • Roma – Cremonese
  • Fiorentina – Torino