Milan, tymi i zi për Taremin është zyrtar: ai mbetet në Porto, negociatat dështojnë
Së pari po, pastaj jo, pastaj po përsëri, jo, në fund është një jo. Negociatat mes Milanit dhe Medhi Taremit nuk janë mbyllur dhe nuk do të mbyllen sot në orën 20:00. Ajo mes Milanit dhe Portos, skuadra ku do të vazhdojë të luajë iraniani, ishte mbyllur për 15 milionë euro, por letrat në tavolinë kanë ndryshuar dhe tentativat e djeshme nuk kanë çuar në ndonjë ndryshim kursi në aspektin personal me sulmuesin e Team Melli. Tani kuqezinjtë kanë më pak se 12 orë për të gjetur një mundësi të minutës së fundit për rolin e asistentit Giroud, i cili absolutisht duhet të plotësohet duke qenë se Lorenzo Colombo do të shkojë në huazim te Monza.

ZYRTARE – Porto ka publikuar përmes kanaleve të saj: “Takimi i zhvilluar këtë të enjte mes Jorge Nuno Pinto da Costa dhe Mehdi Taremi përcaktoi qëndrimin e sulmuesit iranian në FC Porto në sezonin 2023/24 dhe mbylljen e negociatave me të nënshkruar nga Rio Ave në fillimin e sezonit 2020/21. Taremi kontribuoi me 80 gola në gjashtë trofetë e tyre vendas dhe ishte golashënuesi më i mirë në ligën portugeze sezonin e kaluar, sezoni i katërt si bardheblu”.