Ka qene nje situate plot ankth per mjeket dhe infermieret ne spitalin e Elbasanit. Motra e njerit prej te infektuarve ne lagjen “5 Maji” punon infermiere tek reparti i kardiologjise i kompleksit “Xhaferr Kongoli”.

Infermierja ne fjale i eshte nenshtruar tamponit diten e djeshme, nderkohe qe sot ka dale negative.

Gazetarja e Best Channel, Entela Duka, ben me dije se gjithsesi mjeket dhe infermieret e spitalit te Elbasanit ende nuk jane te qete, pasi shenjat e koronavirusit mund te shfaqen deri ne dy jave pas kontaktit me te infektuarit.