Trajneri i Barcelonës, ​​Ernesto Valverde ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Interit. 

Dhe lajm i mirë për Nerazzurrët, sepse Lionel Messi mungon.

Kjo është lista e plotë: 

Ter Stegen, Rakitic, Sergio, Todibo, Suarez, Neto, Lenglet, Wague, Griezmann, Alena, De Jong, Vidal, Umtiti, Junior, Inaki Pena, Perez, Riqui Puig, Ansu Fati, Araujo, Morer.