Përfunduan ndeshjet e drekës të së shtunës në Bundesliga. Barazon Bayern Munchen, por nuk fiton as Borussia Dortmund, Leipzigu mposht Augsburgun.
Ja rezultatet dhe golashënuesit:

Bayern Munchen – Hoffenheim 1-1:
17′ Pavard (B); Kramaric (H)

Koln – Mainz 1-1:
17′ Ajorque (M); 51′ Ljubicic (K)

RB Leipzig – Augsburg 3-2:
5′ Maier (A); 10′ Kampl (L); 32′, 35′ Werner (L); 82′ Vargas (A)

Stuttgart – Borussia Dortmund 3-3:
26′ Haller (B); 33′ Malen (B); 78′ Coulibaly (S); 84′ Vagnoman (S); 93′ Reyna (B); 97′ Silas (S)