U luajtën 5 ndeshje në orën 15:30 në Bundesliga. Fitojnë Ausburg, Schalke dhe Mainz, ndërsa barazon Union Berlin.

Ja rezultatet plota të drekës:

Augsburg – Werder Bremen 2-1:
D. Beljo (5), A. Maier (46) / J. Stage (16)

Bochum – Schalke 04 0-2:   
M. Riemann (45 ag), M. Bülter (79)

Borussia M’Gladbach – Freiburg 0-0:

Mainz – Hoffenheim 1-0:   
L. Barreiro (33)

Union Berlin – Koln 0-0: