Borussia Monchengladbach dështon të kapërcejë Werder Bremen në pritje të xhiros së 25-të të Bundesligës. Golat e Marcus Thuram në minutën e 48-të dhe Neuhaus në minutën e 71-të nga njëra anë dhe dylli i Ducksch në minutën e 65-të dhe 89-të e mbylli ndeshjen në 2-2.

Ky barazim i mban dy skuadrat të barabarta në renditje, përkatësisht në vendin e dhjetë dhe të njëmbëdhjetë në ligën gjermane me 31 pikë.