Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë Arminia Bielefeld dhe Stuttgart.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Arminia Bielefeld – Hertha Berlin 1-0:
64′ Yabo.

Augsburg – Stuttgart 1-4:
46′ Richter / 10′ (pen González , 29′ Wamangituka, 61′ Castro (Stoccarda), 87′ Didavi.