Në ndeshjet e ditës së sotme në Bundesliga, fitojnë lehtë Bayern Munchen, Borussia Dortmund dhe Wolfsburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Werder Bremen – Bayern Munchen 1-3:    
(22′ Goretzka, 35′ Gnabry, 67′ Lewandowski, 86′ Fullkrug)

Mainz – Freiburg 1-0:   
(84′ Quaison)

Union Berlin – Koln 2-1:  
(45+2′ Duda, 48′ Kruse, 67′ Trimmel)

Wolfsburg – Schalke 5-0:   
(32′ aut. Mustafi, 51′ Weghorst, 58′ Baku, 64′ Brekalo, 79′ Philipp, )

Borussia Dortmund – Hertha Berlin 2-0:
(54’ Brandt, 90’ Moukoko)