Kanë përfunduar ndeshjet e të shtunës në Bundesliga. Fitojnë Borussia Monchengladbach, Stuttgart dhe Hoffenheim.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Ora 15:30
Borussia Monchengladbach – Wolfsburg 2-0:
N. Ngoumou (34), M. Thuram (63)

Ora 17:30
Bochum – Stuttgart 2-3:
K. Stöger (58 pen), P. Hofmann (85) / H. Ito (14), S. Guirassy (60), J. Vagnoman (63)

Ora 19:30.
Hoffenheim – Schalke 04 2-0:
A. Král (22 autg), I. Bebou (70 pen)