Pasditen e sotme janë luajtur pesë ndeshje të vlefshme për xhiron e 18-të të Bundesligës.

Këto janë të gjitha rezultatet dhe golashënuesit:

Werder Bremen – Wolfsburg 2-1:   
24′ pen, 77′ Fullkrug / 90′ Paredes

Freiburg – Augsburg 3-1:   
13′ Gregoritsch, 30′ Holer, 85′ Lienhart / 29′ pen. Berisha,

Hertha Berlin – Union Berlin 0-2:   
Doekhi 44′, Seguin 67′)

Hoffenheim – Borussia Monchengladbach 1-4:
80′ Bebou / 12′, 37′ Hofmann, 83′ Stindl, 91′ Wolf

Mainz – Bochum 5-2:
1′ Lee Jae-Sung, 17′ Widmer, 28′, 57′ dhe 87′ Onisiwo, / 70′ Kunde, 72′ Masovic