Pasditen e sotme janë luajtur gjashtë ndeshje të vlefshme për javën e 19-të të Bundesligës.

Këto janë të gjitha rezultatet dhe golashënuesit:

VfL Bochum – Hoffenheim 5-2:   
P. Hofmann (22), P. Förster (30), T. Asano (40), E. Mašović (69), M. Broschinski (83) / C. Baumgartner (49), M. Dabbur (77)

Borussia Dortmund – Freiburg 5-1:   
N. Schlotterbeck (26), K. Adeyemi (48), S. Haller (51), J. Brandt (69), G. Reyna (82) / L. Höler (45)

Eintracht Frankfurt – Hertha BSC 3-0:
R. Kolo Muani (21 pen), (28), Aurélio Buta (90+3)

Köln – RB Leipzig 0-0:

Union Berlin – Mainz 2-1:  
K. Behrens (32), J. Siebatcheu (84) / M. Ingvartsen (79 pen)

Borussia Munchengladbach – Schalke 04 0-0: