Në ndeshjet e drekës në Bundesligë shënohet një fitore tenistike e Bajernit të Mynihut në fushën e Hoffenheimit. Fitojnë me vështirësi Borussia Dortmundi dhe Borussia MunchenGladbach.


Ja rezultatet e plota të drekës.

Augsburg – Borussia Moenchengladbach 2-3:
49′ Bensebaini (B), 53′, 79′ Stindl (B), 57′ Lowen (A), 83′ Finnbogason (A)

Borussia Dortmund – Freiburg 1-0:
15′ Sancho

Hoffenheim – Bayern Munchen 0-6:
2′ Gnabry, 7′ Kimmich, 15′ Zirkzee, 33′, 47′ Coutinho, 62′ Goretzka

Mainz – Paderborn 2-0:
29′ Quaison, 37′ Onisiwo