Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, humbje surprizë e Borussia Dortmund, barazojnë Leipzig, Munchengladbach dhe Leverkusen.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Augsburg – Borussia Dortmund 2-0
Arminia Bielefeld – Koln 1-0
Bayer Leverkusen – Leipzig 1-1
Mainz – Stuttgart 1-4
Borussia Monchengladbach – Union Berlin 0-0
Schalke 04 – Werder Bremen 1-3