Përfunduan dy ndeshjet e ditës së sotme në Bundesliga. Leipzig fiton thellë në fushën e Union Berlinit, ndërsa Eintracht Frankfurt barazon me Kolnin.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

EINTRACHT FRANKFURT – KOLN 1-1:  
87’ Nkounkou / 43’ pen. Kainz

UNION BERLIN – LEIPZIG 0-3:  
51’ Simons, 85’, 87’ Sesko