Ndeshja e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga, përfundon në barazim mes Mainzit dhe Herthës.

Mainz – Hertha Berlin 1-1:
40′ Mwene / 36′ Tousart.

Mainz: R.Zentner, J.St. Juste, S.Bell, M.Niakhaté (Cap.), D.Kohr, D.da Costa, P.Mwene, L.Barreiro Martins, J.Boëtius, K.Onisiwo, Á.Szalai. Tr: Bo Svensson
Ndërrime: A.Hack <-> S.Bell (37′), R.Glatzel <-> Á.Szalai (72′), D.Latza <-> J.Boëtius (84′), R.Quaison <-> K.Onisiwo (84′)

Hertha Berlin: A.Schwolow, M.Dárdai, N.Stark (Cap.), L.Klünter, D.Zeefuik, M.Mittelstädt, S.Khedira, M.Guendouzi, L.Tousart, Matheus Cunha, J.Córdoba. Tr: Pál Dárdai
Ndërrime: D.Boyata <-> S.Khedira (61′), S.Ascacibar <-> L.Tousart (61′), V.Darida <-> D.Zeefuik (61′), N.Radonjic <-> M.Santos Carneiro Da Cunha (71′)

Karton i verdhë: S.Bell, L.Barreiro Martins, L.Tousart, M.Santos Carneiro Da Cunha, S.Ascacibar