U luajtën sot 2 ndeshje në Bundesliga. Union Berlin shpartallon Mainzin, Frankfurt mund Darmstadtin.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Union Berlin – Mainz 4-1:
1’, 9’, 70’ Behrens, 90+6’ Pantovic / 64’ Caci

Eintracht Frankfurt – Darmstadt 1-0:  
40’ Muani