Mbrëmë u luajtën jo më pak se 19 nga 24 ndeshjet e planifikuara të finales së 1/32 të finaleve të Kupës së Ligës angleze, Carabao Cup. Tottenham doli menjëherë, duke humbur derbin londinez ndaj Fulhamit me penallti, ashtu si edhe Leeds, i cili pati të njëjtin fat por kundër Salfordit. Asnjë surprizë përkatëse në ndeshjet e tjera: Luton, Crystal Palace, Brentford (vetëm në penallti kundër Newport), Leicester, Wolverhampton dhe Stoke kalojnë turin.

Ja rezultatet e plota të së martës:

 • Swansea – Bournemouth 2-3
 • Birmingham – Cardiff 1-3
 • Bolton – Middlesbrough 1-3
 • Bristol City – Norwich 0-1
 • Exeter – Stevenage 1-1 (5-3 pen)
 • Fulham – Tottenham 1-1 (5-3 pen)
 • Luton – Gillingham FC 3-2
 • Newport – Brentford 1-1 (0-3 pen)
 • Plymouth – Crystal Palace 2-4
 • Port Vale – Crewe 0-0 (2-0 pen)
 • Portsmouth – Peterborough 1-1 (4-5 pen)
 • Sheffield Wed – Mansfield 1-1 (4-5 pen)
 • Stoke – Rotherham 6-1
 • Tranmere – Leicester 0-2
 • Wolverhampton – Blackpool 5-0
 • Wrexham – Bradford City 1-1 (3-4 pen)
 • Wycombe – Sutton 0-1
 • Reading – Ipswich 2-2 (1-3 pen)
 • Salford – Leeds 1-1 (9-8 pen)