U luajtën sonte 4 ndeshjet e vajtjes për çerekfinalet Conference League. Fitojnë Fiorentina dhe Anderlecht. West Ham barazon me Gent, ndërsa Basel barazon me Nice.
Ja rezultatet dhe golashënuesit:

Gent – West Ham 1-1:  
45’+3 Ings (W), 57’ Cuypers (G)

Anderlecht – AZ Alkmaar 2-0:
23’ Murillo, 71’ Ashimeru

Basel – Nice 2-2:
26’ pen., 71’ Amdouni (B), 38’, 45’+2’ Moffi (N)

Lech Poznan – Fiorentina 1-4
4’ Cabral (F), 20’ Velde (L), 41’ Gonzalez (F), 58’ Bonaventura (F), 63’ Ikone (F)