Sic raportohet nga Sky Sport, Tottenham ka hyrë në bisedime me Interin për mbrojtësin Milan Skriniar (1995).

Sllovaku është një objektiv prej një kohe të gjatë i Spurs, që filloi kontaktet e para zyrtare në një përpjekje për ta sjellë atë në skuadrën e José Mourinhos, i etur për të forcuar repartin e prapambetur ku deri më tani numëron Dier, Toby Alderweireld dhe Davinson Sanchez (Japhet Tanganga është jashtë me një dëmtim, ndërsa Juan Foyth pritet të thotë lamtumirë).

Pengesë, është e panevojshme të thuhet, është çmimi i kërkuar nga klubi Nerazzurri, i cili dëshiron të marrë 60 milionë euro nga shitja e ish mbrojtësit të Sampdorias, një shifër që londinezët nuk kanë mundësi ta shpenzojnë tani.

Tottenhami ka ofruar mesfushorin francez Tanguy Ndombele (1996) si shkëmbim por Interi e ka refuzuar si ofertë, prandaj klubi anglez do të presë nëse shitjet e planifikuara do të sjellin paratë e nevojshme për të zhytur goditjen, në veçanti anglezin Dele Alli (1996) që kërkohet nga PSG.