Ortek i Liverpoolit në Carabao Cup, 7-2 kundër Lincoln pavarësisht linjave të dyta të dërguara në fushë nga Klopp. Dy nga Minamino, dy gola edhe për Jones. Shaqiri, Grujic dhe Origi gjithashtu shënuan. Disa vështirësi më shumë për Manchester Cityn, që mposht Bournemouthin  2-1 me  golat e Delap dhe Foden. Gjithçka e lehtë për Aston Villa që shënon 3 gola në Bristol City.

Bristol City – Aston Villa 0-3:

El Ghazi (11′ ), Traoré (14′ ), Watkins (73′ )

Lincoln – Liverpool 2-7:

Edun (60′ ), Montsma (66′ ) Shaqiri (9′ ), Minamino (18′ , 46′ ), Jones (32′ , 36′ ), Grujic (65′ ), Origi (89′ )

Manchester City – Bournemouth  2-1:   

Delap (18′ ), Foden (75′ ) / Surridge (22′ )