Në takimet e tjera shënohet fitore e rëndësishme në grupin B për Holandën që mundi Irlandën 2-1 jashtë fushe me një asistim vendimtar të Dumfries. Suksese edhe për Serbinë, e tërhequr në Lituani nga Mitrovic, Sllovenia (4-0 në San Marino, Lovriç shënoi) dhe Greqia (4-0 në Gjibraltar). Polonia u mund keq në Shqipëri. Pasdite Danimarka vuan por mund Finlandën në grupin H dhe i përgjigjet Kazakistanit. Ok Moldavia kundër Faroes dhe Mali i Zi kundër Bullgarisë me Krstovic nga Lecce jashtë për shkak të lëndimit.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

  • GRUPI B

IRLANDË – HOLANDË 1-2
4′ pen. Idah / 19′ pen. Gakpo, 56′ Weghorst (O)

GREQI – GJIBRALTAR 5-0
9′ Pelkas, 23′ e 83′ Mavropanos, 70′ e 91′ Masouras

  • GRUPI E

SHQIPËRI – POLONI 2-0
37′ Asani, 62′ Daku

ISHUJT FAR OER – MOLDAVI 0-1
53′ Rata

  • GRUPI G

LITUANI – SERBI 1-3
45′ Paulauskas / 21′, 32′ e 43′ Mitrovic

MALI I ZI -BULGARI 2-1
45’+1′ Savic, 96′ Jovetic / 79′ Borukov

  • GRUPI H

SAN MARINO – SLOVENI 0-4
4′ Vipotnkik, 16′ Mlakar, 61′ Lovric, 67′ Karnicnik

FINLANDË – DANIMARKË 0-1
86′ Hojbjerg

KAZAKISTAN – IRLANDË E VERIUT 1-0
27′ Samorodov