Janë luajtur disa ndeshje të Europa League, fiton thellë Arsenali, ndërsa barazojnë Milan, Leicester dhe Villarreal.

Ja rezultatet e plota të orës 18:55.

CSKA Sofia-Young Boys 0-1: 34′ Nsame

Molde-Arsenal 0-3: 50′ Pepe, 55′ Nelson, 83′ Balogun

AEK-Zorya 0-3: 61′ Gromov, 75′ Kabaev, 85′ Yurchenko

Braga-Leicester 3-3: 3′ Elmusrati, 9′ Barnes (L), 24′ Paulinho, 78′ Thomas (L), 90′ Fransergio, 95′ Vardy (L)

Lille-Milan 1-1: 46′ Castillejo, 65′ Bamba (L)

Sparta Praga-Celtic 4-1: 15′ Edouard (C), 26′ Hancko, 38′ e 80′ Julis, 94′ Plavsic

Maccabi tel Aviv-Villarreal 1-1: 45′ Baena, 47′ Pesic (M)

Qarabag-Sivasspor 2-3: 8′ Zoubir, 40′ rig. e 79′ Kone (S), 51′ Matic, 59′ Kayode (S)

LASK-Antwerp 0-2: 53′ Refaelov, 83′ Gerkens

Wolfsberger-Dinamo Zagreb 0-3: 61′ Majer, 75′ Petkovic, 91′ Ivanusec

CSKA Mosca-Feyenoord 0-0

Gent- Crvena Zvezda 0-2: 2′ Petrovic, 58′ Nikolic

Liberec-Hoffenheim 0-2: 77′ Baumgartner, 89′ pen. Kramaric