U luajtën 3 ndeshje të Europa League. Humb Manchester United, fitojnë Krasnodar dhe Getafe. Ja rezultatet e plota:

Astana-Manchester United 2-1: 10′ Lingard (MU), 55′ Shomko (AS), 62′ aut. Bernard (AS)

Krasnodar-Basel 1-0: 72′ Ari

Trazbonspor-Getafe 0-1: 50′ Mata