U luajtën dje ndeshjet eliminatore të raundit të tretë në Europa League. Sic pritej kualifikohen Milani dhe Tottenhami.

Ja rezultatet e plota dhe ekipet që u kualifikuan në playoff:

 • Apollon Limassol-Lech Poznan (luajtur pardje) 0-5
 • Ararat Armenia-Celje 1-0
 •  KuPS-Marijampolè 2-0
 •  Fehervar-Reims 0-0 (4-1  pas 11 m.)
 •  Viktoria Plzen-Sonderjyske 3-0
 •  Rostov-Maccabi 1-2
 •  Floriana-Tallinn 0-0 (2-4  pas 11 m.)
 •  CSKA Sofia-Torshavn 3-1
 •  Rosenborg-Alanyaspor 1-0
 •  Djurgardens – Cluj 0-1
 •  Malmoe-Lokomotiv Zagreb 5-0
 •  Sporting Charleroi-Partizan 2-1
 •  Mura-PSV 1-5
 •  Besiktas-Rio Ave 1-1 (2-4  pas 11 m.)
 •  Riga-Celtic 0-1
 •  Hapoel Beer Sheva-Motherwell 3-0
 •  Steaua Bucurest-Slovan Liberec 0-2
 •  Itrottarfelag-Dinamo Tbilisi 6-1
 •  Sarajevo-Podgorica 2-1
 •  Tiraspol-Dundalk 1-1 (5-3  pas 11 m.)
 •  APOEL Nicosia-Mostar 2-2 (4-2 pas 11 m.)
 •  Standard Liegi-Vojvodina 2-1
 •  Granada-Lokomotiv Tbilisi 2-0
 •  Copenaghen-Gliwice 3-0
 •  Galatasaray-Hajduk Split 2-0
 •  Shkendija-Tottenham 1-3
 •  Wolfsburg-Desna Chernihiv 2-0
 •  Legia Varsavia-Drita 2-0
 •  LASK-Streda 7-0
 •  Gallen 1879-AEK 0-1
 •  Basel-Famagusta 3-2
 •  Milan-Bodo Glimt 3-2
 •  Rijeka-Kovalivka 2-0
 •  Willem II-Rangers 0-4
 •  Sporting Lisbone-Aberdeen 1-0