Të gjithë të çmendur për spanjollin Gabri Veiga. Siç raporton gazeta As, Manchester United do të ishte gati ta djegë konkurrencën me një ofertë mbi 30 milionë euro për mesfushorin sulmues Gabri Veiga (2002).

Talenti 20-vjeçar ka shënuar tashmë 8 gola dhe 3 asistime25 paraqitje në sezon për Celta Vigo.