Sulmuesi i Chelseat, Olivier Giroud (1986) është afër arritjes së një marrëveshje me Interin.

Sipas L’Equipe, 33-vjeçari këtë sezon te Chelsea është preferenca e tretë nën drejtin e Frank Lampard dhe do të largohet.

Transferimi te Interi është duke u folur tash e një kohë, pasi edhe Alexis Sanchez është i lënduar.

Gjithmonë sipas L’Equipe, Giroud është afër marrëveshjes sa i përket kushteve personale me Nerazzurrët.

Klubit italian i mbetet që ende të negociojë një çmimin me Chelsean për transferimin e tij.

Francezi dëshiron të luajë para se të vijë Euro 2020 ku e kërkon një vend në ekipin e Francës.