Problem në muskulin e kofshës për Federico Chiesa, i cili nuk do të niset për ndeshjen si mysafir në Shkup. Lorenzo Pellegrini gjithashtu ndalon për shkak të një tendosje muskulore.

Luciano Spalletti do të startojë me Zaccagni nga minuta e parë në treshen e sulmit me Immobile dhe Cristante, nga ana tjetër, janë përpara Raspadorit dhe Locatelli.
Nuk ka siguri të plotë as në mbrojtje, me Bastoni dhe Dimarco në rikuperim ndaj Romagnolit dhe Spinazzolas.