U hodh pak më parë në Nyon shorti i çerekfinaleve të Champions Leagues.

Manchester City kundër Bayern Muchen dhe Real Madrid përballë Chelseas. Kush fiton nga këto të dyja do të ndeshen në gjysmëfinale.

Nga krahu tjetër kemi derbin italian Milan – Napoli ndërsa Benfica do të ndeshet me Interin. Fitueset e këtyre dy çifteve do të ndeshen në gjysmëfinale.

ÇERKEFINALET (skuadra e parë e luan ndeshjen e parë në shtëpi)

1) Real Madrid – Chelsea
2) Manchester City – Bayern Munchen

3) Benfica – Inter
4) Milan – Napoli