Sic shkruan sot Gazzetta, dyshja franceze Maxime Lopez (1997) dhe Tanguy Ndombele (1996) mund të jetë një goditje e dyfishtë për mesfushën zikaltër.

Zikaltërit hoqën dorë nga talentet e datëlindjes 2003, francezit Lucas Gourna Douath dhe danezi Maurits Kjærgaard, pasi Salzburgu kërkoi shumë.

Ideja e një shkëmbimi huazimi mes Asllanit dhe regjizorit francez të Sassuolos (pasioni i Inzaghit) qëndron.

Përsa i përket mesfushorit të Tottenhamit, sot Interi do të vendosë nëse do ta fundosë goditjen përfundimtare apo jo, të cilin përsëri do ta kërkojë në huazim.