Mesfushori i Sassuolos, Manuel Locatelli (1998) mund të kthehet përsëri në San Siro, por këtë herë talenti i akademisë së Milanit do të luante për rivalët e Interit.

Ai filloi fillimisht me Atalantan, duke kaluar në akademinë e Milanit kur ishte vetëm 12 vjeç.

Më pas ai u shit te Sassuolo në vitin 2018 për 12 milionë euro dhe u bë një titullar i rregullt për klubin zijeshil, ndërsa vazhdoi shkëlqimin.

Sipas portalit calciomercato, trajneri i Interit, Antonio Conte ka vendosur objektivin e tij te Locatelli si një përforcim i mundshëm i verës dhe Marotta do të ofrojë një marrëveshje si huazim me mundësi blerje për 20 milionë euro.