Juventusi dhe Interi ka kohë që po tentojnë të transferojnë talentin e Fiorentinës, Gaetano Castrovilli (1997).

Sipas asaj që raporton Calciomercato, Zonja e Vjetër dhe Nerazzurët kanë dërguar disa herë zbuluesit e lojtarëve që të shikojnë lojën e tij nga afër.

Nga ajo se çfarë kanë parë, të dy gjigantët italianë janë hedhur në sulm për t’i marrë shërbimet e 22-vjeçarit në sezonin e transferimeve të verës.

Mesfushori ka qenë një nga zbulimet më të mëdha në këtë sezon, pas dy sezonesh në Serie B me Cremonesen.

Por, Juventusi e Interi janë në dijeni se për të marrë shërbimet e Castrovillit, duhet të paguajnë rreth 20 milionë euro.

Natyrisht se Fiorentina dëshiron të mbajë në pronësi lojtarin edhe për disa vite e më pas të shesë atë për një shumë më të lartë.