Ballina Kosova

Kosova

Flet Svetlana. Rusja 33 vjeçare qe rri ne Elbasan dhe filmonte...

E dyshuar edhe më parë për spiunazh? Rusja që tentoi të hynte në Uzinën e Gramshit: Nuk më paguajnë agjencitë e inteligjencës. Rri për...

Dalin fotot e ruseve spiune ne Elbasan dhe Gramsh. Dy femra...

Lëvizje agjenturore apo …? Tre veprimet e mistershme të rusëve në Elbasan dhe Gramsh. Dalin fotot e tre personave të dyshuar si agjentë rusë janë...

Edhe 100 vjeç për aktorin dhe artistin elbasanas Benon Lopari

Ai ka lindur në qytetin e Elbasanit më 20 qershor 1956. Ka mbaruar Institutin e Lartë të Arteve (1977–1979) dhe ka punuar në Teatrin...

Lulzim Basha në Elbasan. Foto ekskluzive të anëtarëve të PD që...

  Lulzim Basha nuk eshte ndaluar pas doreheqjes. Pas takimeve ne Tirane ai ka nisur nga Elbasani turin neper rrethe. Ndryshe nga heret e tjera,...

Vritet Tradhetari! Shërbimet sekrete ukrainase vrasin negociatorin e tyre: Ishte spiun...

Shërbimet sekrete ukrainase (Sbu) vranë një prej anëtarëve të ekipit negociator ukrainas me akuzën e tradhtisë. Ai është Denys Kireev, i cili mori pjesë në...

Ndeshje vëllazërore, Shqipëria mund Kosovën.

Shqipëria ka shënuar fitore ndaj Kosovës në ndeshjen vëllazërorë të zhvilluar në Elbasan Arena me rezultat 2-1. Ndeshja doli të jetë e bukur dhe me...

Dafina Zeqiri nxjerr këngën e re “Zili Zili”

Ashtu siç kishte paralajmëruar, këngëtarja Dafina Zeqiri, ka prezantuar projektin e ri muzikor. “Zili zili” mban titullin kënga e saj e re, të cilën e...

ZYRTARE: Andi Zeqiri kalon te Brighton.

Sulmuesi Andi Zeqiri (1999) edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re. Futbollisti i lindur në Zvicër por me origjinë nga Kosova pas shkëlqimit...

ZYRTARE: Idriz Voca nënshkruan për Ankaragucu.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Idriz Voca (1997) ka nënshkruar me klubin e elitës turke, MKE Ankaragucu duke lënë FC Luzernin. Futbollisti i lindur në...

ZYRTARE: Vedat Muriqi kalon te Lazio.

Sulmuesi Vedat Muriqi (1994) tashmë zyrtarisht është një futbollist i Lazios, ku të dyja klubet e kanë konfirmuar marrëveshjen. Muriqi para dy ditësh kishte zbarkuar...