Ballina Kronikë

Kronikë

Prifti i Elbasanit At Nikolla Xhufka vlerëson devotshmërinë e besimtarëve myslimanë....

Deklarata e një prifti të krishterë nga Elbasani ka bërë xhiron e rrjetit. Ai ka vlerësuar besimin e myllimanëve duke thënë publikisht se të...

Hapet një datë e re regjistrimi për në universitete, mundësi edhe...

Ministria ka hapur një datë të re regjistrimi për në universitete. Kjo mundësi mund të shfrytëzohet veçanërisht për degët e mësuesisë ku studentët me mesatare...

Ardit Demiri emërohet drejtori i ri i Përgjithshëm i Postës Shqiptare.

Ardit Demiri do të jetë drejtori i ri i Përgjithshëm i Postës Shqiptare. Pas disa muajsh nga shkarkimi nga detyra e Ervin Bushatit, vjen...

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” organizohet Konferenca Ndërkombëtare “Ndërtimi i...

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, në bashkëpunim me Universitetin e Salentos, Itali dhe Revistën Ndërkombëtare "Aplikimi Mjedisor dhe Shkencor", organizuan Konferencën Ndërkombëtare “Ndërtimi i...

Etleva Kënuti emërohet drejtore e re e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës...

Gjatë ditës së sotme është njoftuar se se në krye të këtij institucionit të Agjensisë  Shtetërore të Kadastrës është emëruar emëruar Etleva Kënuti, ish Përgjegjëse...

Tërmet i fuqishëm në Elbasan

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra 8 km nga Elbasani. Sipas të dhënave, epiqendra është 8 kilometra larg nga Elbasani dhe 25 kilometra larg nga Tirana...

Era Istrefi duket mjaft tërheqëse në seksionin fotografik të radhës.

Ajo është rikthyer fuqishëm pas një pauze të gjatë në muzikës. Bëhet fjalë për Era Istrefin, e cila krahas projekteve të reja ka qenë mjaft...

Key Alves, braziliania që ndodhet mes volejbollit dhe platformës ‘onlyfans’. Ja...

Key Alves njihet si një prej volejbollisteve më seksi në Amerikën Latine. Por për lojtaren, e cila ka veshur edhe fanellën e kombëtares braziliane,...

Pirja e kafes ndihmon për një shëndet më të mirë të...

Nëse pini një kafe në ditë, mund të jetë koha për të rritur konsumin tuaj. Një studim i ri tregon se pirja e shumë...

Cassano : “Haaland nuk ka teknikë dhe nuk di asgjë për...

Deklaratat e Antonio Cassanos për Erling Haaland ka shkaktuar shumë diskutime. Ish-sulmuesi e ka zhvleftësuar norvegjezin, duke nënvizuar “mosdijen e tij për të luajtur futboll”. Pas...