Ballina Politikë

Politikë

Del lista e kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Këshillin Bashkiak...

Është zbardhur lista e kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Këshillin Bashkiak në Elbasan. Shumica janë pedagogë dhe intelektualë. Ja të gjitha emrat: BLENDI HIMCI ...

Departamenti Amerikan i Shtetit rendit problemet kryesore në Shqipëri: “Mangësitë me...

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

Ndryshime në policinë e Elbasanit, Drejtor emërohet Ilir Proda, ndërsa Ardian...

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga fillimi i fushatës zgjedhore në të cilën dhe policia ka një rol të veçantë në mbarëvajtjen e...

Me rastin e 7 Marsit, minister Kushi, kryetari i Bashkisë Llatja...

Ditën e sotme minister Evis Kushi, kryetari i Bashkisë Gledian Llatja dhe deputeti Damian Gjiknuri zhvilluan një bashkëbisedim me mësues në pension në këtë...

Basha autorizon Alibeajn të regjistrohet në zgjedhjet e 14 Majit me...

Një vit pasi ka dhënë dorëheqjen publikisht si kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha rezulton të jetë ende ligjërisht në drejtim të kësaj force...

Luizi i kërkon ndjesë komunitetit LGBTQ: “Nuk jam askush të mendoj...

Gjatë javës, banorët kishin një sfidë nga Vëllai i Madh. Ata folën për çështje të ndryshme, duke nisur nga të drejtat e njeriut e...

Rektori i Universitetit të Elbasanit, Prof. dr. Skender Topi, zhvilloi një...

Rektori i Universitetit të Elbasanit, Prof. dr. Skender Topi, zhvilloi një takim të frytshëm në kuadër të ndërkombëtarizimit me Ambasadorin Britanik në Shqipëri, Z....

Dr. Arben Ramkaj zgjidhet si zv president i Lidhjes Myslimane Europiane.

Dr Arben Ramkaj zgjidhet si zv president i Lidhjes Myslimane Europiane. Lidhja Muslimane Evropiane, është një organizatë e përbërë nga evropianë, e themeluar më 10...

Altin Dumani zgjidhet në krye të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, SPAK.

Altin Dumani është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion me pesë vota pro, pas seancës rreth gjashtë orë në Këshillin e Lartë...

Partia Demokratike e Elbasanit gjatë festimeve në 32-vjetorin e themelimit solidarizohet...

Demokratët e Elbasanit kanë gjetur një mënyrë origjinale për t'u solidarizuar me kryetarin e PD-së, Sali Berisha. Gjatë festimeve për 32-vjetorin e themelimit të...