Ballina Sport

Sport

Ndërron jetë portieri legjendar i Elbasanit, Bujar Gogunja, një nga rekordmenët...

Pas një beteje të gjatë, legjenda e portës shqiptare, Bujar Gogunja është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundje të rëndë. Ish-portieri i...

ZYRTARE: Luis de la Fuente emërohet trajneri i përfaqësuese spanjolle të...

Federata Mbretërore e Futbollit Spanjoll (RFEF) ka njoftuar se spanjolli Luis de la Fuente (1961) është emëruar trajner i ri i Përfaqësueses së Spanjës. Spanja...

ZYRTARE: Hansi Flick do të mbetet trajner i përfaqësueses së Gjermanisë...

Hansi Flick do të mbetet përzgjedhës i kombëtares gjermane të futbollit, edhe pse katër herë ish-kampionët e botës përfunduan paraqitjen në Katar 2022 në...

ZYRTARE: Federata spanjolle e futbollit shkarkon trajnerin Luis Enrique nga posti...

RFEF dëshiron të falënderojë Luis Enrique dhe të gjithë stafin e tij stërvitor në krye të kombëtares absolute në vitet e fundit. Drejtimi sportiv i...

Superkupa e Shqipërisë, Tirana mposht Vllazninë në një festival golash dhe...

Superkupa e Shqipërisë është e Tiranës, pasi mposhtën 3-2 me përmbysje Vllazninë në “Air Albania”, duke fituar trofeun e 12-të. Një fitore e madhe e...

ZYRTARE: Eden Hazard i thotë lamtumirë përfaqësueses së Belgjikës.

Pas dështimit të Belgjikës në Kupën e Botës, Eden Hazard (1991) sapo ka njoftuar se nuk do të luajë më me Djajtë e Kuq. Ndonëse...

Botërori 2022, klubet me më së shumti futbollistë në çerekfinale, kryesojnë...

Janë Manchester United dhe Manchester City që ndajnë vendin e parë në këtë klasifikim special. Kolapsi i Barcelonës që nga 17 të thirrur (rekord...

NBA: Mitchell show (43 pikë) për Cavaliers dhe Lakers ko, Dallas...

Donovan Mitchell i papërmbajtshëm ​​kundër Lakers, i tronditur nga 43 pikët e tij që i japin Cleveland rekordin më të mirë në shtëpi në...

1/8 e finaleve Kupa e Botës Katar 2022, Portugalia shpartallon Zvicrën...

Portugalia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat 6-1 për të kaluar më çerekfinale të Kampionatit Botëror. Cristiano Ronaldo e nisi ndeshjen nga pankina. Ndeshja nisi...

1/8 e finaleve Kupa e Botës Katar 2022, Maroku mund Spanjën...

Ndeshja mes Spanjës dhe Marokut u mbyll 0-0 si në kohën e rregullt ashtu edhe në vazhdime, ku penalltitë vendosën fituesin, ku në fund...