Ballina Teknologji

Teknologji

Sot filloi regjistrimi. Bum aplikimesh ne degen e Infermierise se Universitetit...

Duke nisur nga sot, çdo i ri i shpallur fitues mund të shkojë të regjistrohet pranë sekretarisë së fakultetit të përzgjedhur. Aplikimet në Universitetin...

Kompania daneze në një nivel tjetër, premton prodhimin e hiperveturës Zenvo...

Jens Sverdrup nga prodhuesi danez i veturave sportive Zenvo, në një kumtesë për Top Gear ka konfirmuar se po përgatit hiperveturën Zenvo me motor...

E kush nuk e njeh duar-artin Art Dushku. Tornitori i dashur...

Me një ndër profesionet më të veshtira që mund të ketë mekanika,bëhet fjalë për tornon 💪. Këtë mëngjes gazetari i morenjohur Alban Shingjergji vizitoi Art...

Flet Svetlana. Rusja 33 vjeçare qe rri ne Elbasan dhe filmonte...

E dyshuar edhe më parë për spiunazh? Rusja që tentoi të hynte në Uzinën e Gramshit: Nuk më paguajnë agjencitë e inteligjencës. Rri për...

Dalin fotot e ruseve spiune ne Elbasan dhe Gramsh. Dy femra...

Lëvizje agjenturore apo …? Tre veprimet e mistershme të rusëve në Elbasan dhe Gramsh. Dalin fotot e tre personave të dyshuar si agjentë rusë janë...

McLaren P1 Spider nga Lanzante, do të prodhohen vetëm 5 të...

Hipermakina me majë të hapur po merr mbështetëse me fibër karboni. McLaren përfundoi prodhimin e P1 në dhjetor të 2015-ës, dhe megjithatë ja ku jemi,...

Edhe 100 vjeç për aktorin dhe artistin elbasanas Benon Lopari

Ai ka lindur në qytetin e Elbasanit më 20 qershor 1956. Ka mbaruar Institutin e Lartë të Arteve (1977–1979) dhe ka punuar në Teatrin...

Vritet Tradhetari! Shërbimet sekrete ukrainase vrasin negociatorin e tyre: Ishte spiun...

Shërbimet sekrete ukrainase (Sbu) vranë një prej anëtarëve të ekipit negociator ukrainas me akuzën e tradhtisë. Ai është Denys Kireev, i cili mori pjesë në...

Kush është Anxhela e Turizmit

Anxhela ime ! Ky ka qenë urimi për Valentin që ka pushtuar sot rrugët e qytetit por me përqendrim të madh pranë turizmit Skampa. Aludimet...

Samsung nxjerr muajin tjetër versionin Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 po vjen në fillim të vitit 2021, dhe pritjet janë që pajisja të dalë në treg në janar ose shkurt të...