Kategoria e Dytë ka luajtur ndeshjet e fundit të javës së 15-të, me surprizat që nuk munguan.

Në dy ndeshjet e fundit të Grupit A, Veleçiku mundi 2-0 Adën, ndërsa Murlani mundi në shtëpi 1-0 Bulqizën.

Në Grupin B ra në sy fitorja 1-6 e AF Elbasanit përballë Maliqit. Pogradeci hodhi një hap fals për kreun duke u ndalur në barazim pa gola përballë Delvinës në transfertë.

Në rezultatet e tjera, Butrinti mundi Af Luftëtarin 2-1, Albpetroli dhe Labëria barazuan 2-2, Memaliaj u mund në shtëpi 1-4 nga Tepelena dhe Shkumbini mundi minimalisht në shtëpi Devollin.

REZULTATET:

GRUPI A

 • VELEÇIKU-ADA 2-0
 • MURLANI-BULQIZA 1-0

GRUPI B

 • BUTRINTI-AF LUFTËTARI 2-1
 • MALIQI-AF ELBASANI 1-6 (në Korçë)
 • ALBPETROLI-LABËRIA 2-2
 • MEMALIAJ-TEPELENA 1-4
 • SHKUMBINI-DEVOLLI 1-0
 • DELVINA-POGRADECI 0-0 (në Gjirokastër)
 • RENDITJA:

GRUPI A

 1. Vora – 35 pikë
 2. Sopoti – 31 pikë
 3. Valbona – 30 pikë
 4. Veleçiku – 30 pikë
 5. Naftëtari – 22 pikë
 6. Shënkolli – 20 pikë
 7. Iliria – 19 pikë
 8. Murlani – 10 pikë
 9. Bulqiza – 9 pikë
 10. Gramshi – 7 pikë
 11. Ada – 2 pikë

GRUPI B

 1. AF Elbasani – 39 pikë
 2. Pogradeci – 37 pikë
 3. Labëria – 28 pikë
 4. Devolli – 26 pikë
 5. AF Luftëtari – 25 pikë
 6. Butrinti – 25 pikë
 7. Shkumbini – 19 pikë
 8. Maliqi – 15 pikë
 9. Delvina – 14 pikë
 10. Albpetrol – 13 pikë
 11. Tepelena – 9 pikë
 12. Memaliaj – 12 pikë