Kanë përfunduar 5 sfidat e sotme të vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë së Parë.

Surprizën e sotme padyshim e bëri Besëlidhja duke ndalur Skënderbeun në barazim pa gola. Një duel interesant ishte mes Luzit 2008 dhe Besës e cila u mbyll me rezultatin 2-2.

Edhe Turbina me Lushnjën u ndanë në paqe duke ndarë pikët në javën e 20-të. Ndërsa Korabi dhe Tomori triumfuan me nga një gol.

REZULTATET DHE GOLASHËNUESIT:

LUZI 2008 – BESA 2-2
58′ Hoxha, 86′ Treni/ 3′ Onuh, 66′ Edmond Hoxha

TURBINA – LUSHNJA 1-1:
90’+2′ Zani/ 83′ Camko

KORABI – TËRBUNI 1-0:
88′ Beshiraj

BESËLIDHJA – SKËNDERBEU 0-0:

TOMORI – BURRELI 1-0
38′ Alinani

RENDITJA: