U luajtën pasdite 4 ndeshje të Kategorisë Superiore. Fitojnë Tirana, Kukësi dhe Vllaznia, ndërsa barazon Teuta.
Ja rezultatet e plota:

BYLIS – TIRANA 1-3:
Peposhi 66′ / Kobina 26′, Batha 45+4′ , Muça 72′

KUKËSI – LUFTETARI 2-1:
Gavazaj 8′ , Abazaj 90+5′ / Mehmetllari 67′ (p)

LAÇI – TEUTA 1-1:
Xhixha 45+2′ / Kallaku 12′ (p)

FLAMURTARI – VLLAZNIA 1-3:
Olivera 90+4 / Lika 66′ (p), 90+3 , Zhunior 70